Vishay/BCcomponents SFR25H0009101FR500
SFR25H0009101FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009101FR500
Brief Description
RES 9.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009101FR500.pdf
Availability of SFR25H0009101FR500
QUANTITY
SFR25H0009101FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009101FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009101FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009101FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009101FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009101FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009101FR500
IC MCU 8BIT 8KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28SSOP datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH SPDT 8-VSP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.5A SYNC 6UDFN datasheet.pdf
ICL 47 OHM 20% 3A 15MM datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2CELL AAA PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIP SWITCH 1.27MM PITCH 2POL 24V datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf