Vishay/BCcomponents SFR25H0009312FR500
SFR25H0009312FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009312FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009312FR500.pdf
Availability of SFR25H0009312FR500
QUANTITY
SFR25H0009312FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009312FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009312FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009312FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009312FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009312FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009312FR500
TRANS 2NPN 20V 3.5A 8MSOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 178 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf