Vishay/BCcomponents SFR25H0009319FR500
SFR25H0009319FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009319FR500
Brief Description
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009319FR500.pdf
Availability of SFR25H0009319FR500
QUANTITY
SFR25H0009319FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009319FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009319FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009319FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009319FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009319FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009319FR500
HOLDER BATTERY 1CELL N ALUMINUM datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.2GHZ RRO 16QFN datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 180 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO204AL datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC 1.5KE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf