Swissbit NA Inc. SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD picture photo
Mfg. Part Number
SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
MEMORY CARD SD 1GB SLC
Datasheet Download
SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD.pdf
Availability of SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
QUANTITY
SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
Internal Part NumberEIS-SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSLC vs. MLC Overview
Standard Package50
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
SeriesS-200
Memory TypeSD™
Memory Size1GB
Speed-
TechnologySLC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
Related LinksSFSD1024L1BN2T, SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD Datasheet, Swissbit NA Inc. Distributor
SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD Details Description
Related parts for SFSD1024L1BN2TO-E-ME-161-STD
MOSFET N-CH 800V 9A TO-247 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1-6 HCSL 48-TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX+FX-CW datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
EP HEADERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf