Murata Electronics North America SFTLA10M7HA00-B0
SFTLA10M7HA00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFTLA10M7HA00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Filters (CERAFIL) for FM Receivers
Datasheet Download
SFTLA10M7HA00-B0.pdf
Availability of SFTLA10M7HA00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFTLA10M7HA00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFTLA10M7HA00-B0
Internal Part NumberEIS-SFTLA10M7HA00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFTLA10M7HA00-B0 today.
SeriesSFTLA10M7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFTLA10M7HA00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFTLA10M, SFTLA10M7HA00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFTLA10M7HA00-B0 Details Description
Related parts for SFTLA10M7HA00-B0
BOX ABS BLACK 4.15"L X 2.4"W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf