FFF SFV27R-2STAE9HLF
SFV27R-2STAE9HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV27R-2STAE9HLF
Brief Description
CONN 27POS 0.5MM SMD R/A
Datasheet Download
SFV27R-2STAE9HLF.pdf
Availability of SFV27R-2STAE9HLF
QUANTITY
SFV27R-2STAE9HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV27R-2STAE9HLF
Internal Part NumberEIS-SFV27R-2STAE9HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type-
Number of Positions27
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV27R-2STAE9HLF
Related LinksSFV27R-2, SFV27R-2STAE9HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV27R-2STAE9HLF Details Description
Related parts for SFV27R-2STAE9HLF
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FF1513 MECHANICAL SAMPLE datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf