FFF SFV33R-2STE9HLF
SFV33R-2STE9HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV33R-2STE9HLF
Brief Description
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV33R-2STE9HLF.pdf
Availability of SFV33R-2STE9HLF
QUANTITY
SFV33R-2STE9HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV33R-2STE9HLF
Internal Part NumberEIS-SFV33R-2STE9HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions33
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeStraight, Tapered
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishTin
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV33R-2STE9HLF
Related LinksSFV33R-, SFV33R-2STE9HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV33R-2STE9HLF Details Description
Related parts for SFV33R-2STE9HLF
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
GDT 150V 25% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES 249 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf