Epson SG-210SCH 125.0000ML3
SG-210SCH 125.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 125.0000ML3
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 125.0000ML3.pdf
Availability of SG-210SCH 125.0000ML3
QUANTITY
SG-210SCH 125.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 125.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 125.0000ML3
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 125.0000ML3
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 125.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 125.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-210SCH 125.0000ML3
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MCG10K datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS .156 W/O RAMP datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI+ 1-CELL SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 38W datasheet.pdf