Epson SG-210SDB 13.0000MF0
SG-210SDB 13.0000MF0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SDB 13.0000MF0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SDB 13.0000MF0.pdf
Availability of SG-210SDB 13.0000MF0
QUANTITY
SG-210SDB 13.0000MF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SDB 13.0000MF0
Internal Part NumberEIS-SG-210SDB 13.0000MF0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SDB 13.0000MF0
Related LinksSG-210SDB , SG-210SDB 13.0000MF0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SDB 13.0000MF0 Details Description
Related parts for SG-210SDB 13.0000MF0
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
MNT BRACKET FOR E3S-43 VERT datasheet.pdf
REPEATER POWER SUPPLY 24VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 3.3A 31.2 MOHM SMD datasheet.pdf
SLIC PROTECTOR 100 AMP datasheet.pdf
MODULE FLKM 64/ZFKDS datasheet.pdf
LABEL COMP NON-ADH datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DGTL ISO 5.7KV 4CH GEN PURP datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD POLYESTER 6" 500PC datasheet.pdf