Epson SG-210SDB 24.0000ML0
SG-210SDB 24.0000ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SDB 24.0000ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SDB 24.0000ML0.pdf
Availability of SG-210SDB 24.0000ML0
QUANTITY
SG-210SDB 24.0000ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SDB 24.0000ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210SDB 24.0000ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SDB 24.0000ML0
Related LinksSG-210SDB , SG-210SDB 24.0000ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SDB 24.0000ML0 Details Description
Related parts for SG-210SDB 24.0000ML0
CLAMP CABLE .500/.203 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MA-12AP11C3 3M CABLE 1 N/C + 1 N datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V 00/80 AR datasheet.pdf