Epson SG-210SEB 27.0000MF0
SG-210SEB 27.0000MF0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SEB 27.0000MF0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SEB 27.0000MF0.pdf
Availability of SG-210SEB 27.0000MF0
QUANTITY
SG-210SEB 27.0000MF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SEB 27.0000MF0
Internal Part NumberEIS-SG-210SEB 27.0000MF0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)1.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SEB 27.0000MF0
Related LinksSG-210SEB , SG-210SEB 27.0000MF0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SEB 27.0000MF0 Details Description
Related parts for SG-210SEB 27.0000MF0
THYRISTOR 120V 400A DO-214AA datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN ACC MARKER STRIP PREPRINT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.620" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VIN 5VOUT 2W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 135K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf