Epson SG-210SED 50.6250ML3
SG-210SED 50.6250ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SED 50.6250ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.625MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SED 50.6250ML3.pdf
Availability of SG-210SED 50.6250ML3
QUANTITY
SG-210SED 50.6250ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SED 50.6250ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SED 50.6250ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50.625MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SED 50.6250ML3
Related LinksSG-210SED , SG-210SED 50.6250ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SED 50.6250ML3 Details Description
Related parts for SG-210SED 50.6250ML3
IDC CABLE - MCG40K/MC40F/MCG40K datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.12V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 4.5KW 200V datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 9POS datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 3W3 F R/A 20A datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 418MHZ 1 BUTTON datasheet.pdf