Epson SG-210STF 66.6667ML3
SG-210STF 66.6667ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 66.6667ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 66.6667ML3.pdf
Availability of SG-210STF 66.6667ML3
QUANTITY
SG-210STF 66.6667ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 66.6667ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 66.6667ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66.6667MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 66.6667ML3
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 66.6667ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 66.6667ML3 Details Description
Related parts for SG-210STF 66.6667ML3
LED 7SEG DISP .4" RED/GRN CA BLK datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 24A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R SMD datasheet.pdf
IC RF MOD FOR VHF BAND 16-DMP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
BOOT MOLDED R/A SIZE 32 THINWALL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CABLE 10COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf