Epson SG-310SCN 33.0000MJ6
SG-310SCN 33.0000MJ6 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCN 33.0000MJ6
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCN 33.0000MJ6.pdf
Availability of SG-310SCN 33.0000MJ6
QUANTITY
SG-310SCN 33.0000MJ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCN 33.0000MJ6
Internal Part NumberEIS-SG-310SCN 33.0000MJ6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCN 33.0000MJ6
Related LinksSG-310SCN , SG-310SCN 33.0000MJ6 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCN 33.0000MJ6 Details Description
Related parts for SG-310SCN 33.0000MJ6
FIXED IND 10UH 5.4A 21.6 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER 1.62-2.4GHZ DWN CONV datasheet.pdf
CABLE SGL END STR 3POS FEMALE 6M datasheet.pdf