Epson SG-310SEF 26.0000MB0
SG-310SEF 26.0000MB0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SEF 26.0000MB0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SEF 26.0000MB0.pdf
Availability of SG-310SEF 26.0000MB0
QUANTITY
SG-310SEF 26.0000MB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SEF 26.0000MB0
Internal Part NumberEIS-SG-310SEF 26.0000MB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SEF 26.0000MB0
Related LinksSG-310SEF , SG-310SEF 26.0000MB0 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SEF 26.0000MB0 Details Description
Related parts for SG-310SEF 26.0000MB0
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 25PPM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 120MA SOT-223 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf