Epson SG-51PH 32.7680MC:ROHS
SG-51PH 32.7680MC:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-51PH 32.7680MC:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
SG-51PH 32.7680MC:ROHS.pdf
Availability of SG-51PH 32.7680MC:ROHS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-51PH 32.7680MC:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-51PH 32.7680MC:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-51PH 32.7680MC:ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-51
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.36mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-51PH 32.7680MC:ROHS
Related LinksSG-51PH 32., SG-51PH 32.7680MC:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-51PH 32.7680MC:ROHS Details Description
Related parts for SG-51PH 32.7680MC:ROHS
MODULE PIP 16A 14VIN 11-SMD datasheet.pdf
OSC XO 107.3058MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
COMPACPRO 3U FILLER ANGLES datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf