Epson SG-615P 10.0000MC0:ROHS
SG-615P 10.0000MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 10.0000MC0:ROHS
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 10.0000MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 10.0000MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 10.0000MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 10.0000MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 10.0000MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 10.0000MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 10., SG-615P 10.0000MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 10.0000MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 10.0000MC0:ROHS
DSUB CABL-AFM25G/ AE25M / AFM25G datasheet.pdf
PARTITION 2.5X50MM KRG BN datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS 75PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf