Epson SG-615P 20.4800MC0:ROHS
SG-615P 20.4800MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 20.4800MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.48MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 20.4800MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 20.4800MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 20.4800MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 20.4800MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 20.4800MC0:ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20.48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 20.4800MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 20., SG-615P 20.4800MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 20.4800MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 20.4800MC0:ROHS
BOARD EVAL FOR AD5380 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 800A RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
POCKET TEMP PROBE SURFACE CENTI datasheet.pdf
SC70-6/SOT-363 STENCIL datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf