Epson SG-615P 22.1184MC0:ROHS
SG-615P 22.1184MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 22.1184MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.1184MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 22.1184MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 22.1184MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 22.1184MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 22.1184MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 22.1184MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.1184MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 22.1184MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 22., SG-615P 22.1184MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 22.1184MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 22.1184MC0:ROHS
HEAT SHRINK THICK WALL 1.1"X9" datasheet.pdf
IC ADSL DIFF RCVR LP HS 8-MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 11.6A SOT96-1 datasheet.pdf
TOOL CRIMP 14-16AWG MINI FIT SR datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 12POS datasheet.pdf