Epson SG-615P 25.0000MC3: ROHS
SG-615P 25.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 25.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 25.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 25.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 25.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 25.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 25.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 25.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 25.0, SG-615P 25.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 25.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 25.0000MC3: ROHS
DIODE MODULE 1.6KV 320A MAGNAPAK datasheet.pdf
PANEL FRONT 21X19X0.5" GREY datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.7PF 50V 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 17A TO-263 datasheet.pdf
24P MTA156 PSTD CONN 18AWG LF datasheet.pdf
CONN M12 4POS PLUG datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf