Epson SG-615P 25.1750MC0
SG-615P 25.1750MC0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 25.1750MC0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 25.1750MC0.pdf
Availability of SG-615P 25.1750MC0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-615P 25.1750MC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 25.1750MC0
Internal Part NumberEIS-SG-615P 25.1750MC0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 25.1750MC0
Related LinksSG-615P 2, SG-615P 25.1750MC0 Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 25.1750MC0 Details Description
Related parts for SG-615P 25.1750MC0
FIXED IND 56NH 500MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER SGL 8B 16SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
UPS LOW PROFILE AVR 230V 6 OUT datasheet.pdf