Epson SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 1., SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 1.5000MC3: ROHS
RES SMD 140K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 230KHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PB MUSHROOM HEAD 60MM RED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMC datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 10ppm 10pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES 825K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf