Epson SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
Related LinksSG-615PCG 25., SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 25.1750MC0: ROHS
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.39A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 8.0" DIA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
HM2 STR FEM CONN STYLE A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf