Epson SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCN 48., SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCN 48.0000MC3: ROHS
LED GREEN T1-3/4 DUAL RTANG PCB datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 230MA 3.62 OHM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-DGTL I2C 8-ODFN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.5A ECH8 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 9.9K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf