Epson SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
Brief Description
OSC XO 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN.pdf
Availability of SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
QUANTITY
SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
Related LinksSG-636PCE 12.5, SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN Details Description
Related parts for SG-636PCE 12.5000MC3: PURE SN
CONN HEADER 16POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ1 1.97" datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS BEAD AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TIN 350-450MCM 1/2" datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf