Epson SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
Related LinksSG-636PCE 4., SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 4.9152MC0:ROHS
CONN EDGECARD 180PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 R/A datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2.1A 56.7 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 300V 3A SOD64 datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf