Epson SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 4.9152MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
QUANTITY
SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
Related LinksSG-636PTF 4., SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-636PTF 4.9152MC3: ROHS
FILTER COMM LINE 0.1A 100VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN W/COVER WM BG datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 8V 10% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 8-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 262MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
DISPLAY 9.2MM GREEN 3DIGIT CA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 12KV 3MA AXIAL datasheet.pdf