Epson SG-770SCD 62.5000M-L3
SG-770SCD 62.5000M-L3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-770SCD 62.5000M-L3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 62.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-770SCD 62.5000M-L3.pdf
Availability of SG-770SCD 62.5000M-L3
QUANTITY
SG-770SCD 62.5000M-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-770SCD 62.5000M-L3
Internal Part NumberEIS-SG-770SCD 62.5000M-L3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-770
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency62.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-770SCD 62.5000M-L3
Related LinksSG-770SCD , SG-770SCD 62.5000M-L3 Datasheet, Epson Distributor
SG-770SCD 62.5000M-L3 Details Description
Related parts for SG-770SCD 62.5000M-L3
IC OPAMP GP 60MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONTACT GOLD PIN 24-26AWG datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLUE SHLD 500' datasheet.pdf
RES 193 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 50POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf