Epson SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
SG5032CCN 12.288000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CCN 12.288000M-HJGA3.pdf
Availability of SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
QUANTITY
SG5032CCN 12.288000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
Related LinksSG5032CCN 12., SG5032CCN 12.288000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CCN 12.288000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CCN 12.288000M-HJGA3
PHOTOINTERRUPTER SLOT 1.6MM PCB datasheet.pdf
CONN WIRE CAP RED PIDG datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
SL-MP21MN (METAL),3N/C+1N/O 1XNP datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf