Epson SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
SG7050CCN 12.288000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG7050CCN 12.288000M-HJGA3.pdf
Availability of SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
QUANTITY
SG7050CCN 12.288000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
Related LinksSG7050CCN 12., SG7050CCN 12.288000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050CCN 12.288000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG7050CCN 12.288000M-HJGA3
RES SMD 10 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HDI/FA SAPR.055F.155O LM CONT datasheet.pdf
HEAT SINK ELLIP FIN 27X27MM CLIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf