Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8P11225001
SI-B8P11225001 picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8P11225001
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MOD 6500K 1490LM 80CRI
Datasheet Download
SI-B8P11225001.pdf
Availability of SI-B8P11225001
QUANTITY
SI-B8P11225001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8P11225001
Internal Part NumberEIS-SI-B8P11225001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesFinger-SQ30B
PackagingBox
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1490 lm (Typ)
Current - Test700mA
Temperature - Test35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)15V
Lumens/Watt @ Current - Test142 lm/W
Current - Max900mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle115°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension259.00mm L x 250.00mm W
Height5.80mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8P11225001
Related LinksSI-B8P1, SI-B8P11225001 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8P11225001 Details Description
Related parts for SI-B8P11225001
REGLTR -9V 0.6A 3PIN HS SMD T/R datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf