Silicon Labs SI1020-915-A-SDK
SI1020-915-A-SDK picture photo
Mfg. Part Number
SI1020-915-A-SDK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT SOFTWARE DEV SI1020 915MHZ
Datasheet Download
SI1020-915-A-SDK.pdf
Availability of SI1020-915-A-SDK
QUANTITY
SI1020-915-A-SDK Order Process
Ship out your order
Specifications of SI1020-915-A-SDK
Internal Part NumberEIS-SI1020-915-A-SDK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransceiver, ISM
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSi1020
Supplied Contents4 Cards, 2 Antennas, Adapter, Batteries, Cables, Power Supply, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI1020-915-A-SDK
Related LinksSI1020-9, SI1020-915-A-SDK Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI1020-915-A-SDK Details Description
Related parts for SI1020-915-A-SDK
IC PROCESSOR STER/AUDIO 20DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 3.3K OHM 11SIP datasheet.pdf
ECONOMY CABLE TIE, HOOK & LOOP, datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 830MA 100 MOHM datasheet.pdf