Silicon Labs SI2177-A30-GM
SI2177-A30-GM picture photo
Mfg. Part Number
SI2177-A30-GM
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC TV TUNER ATV MOD WW 28QFN
Datasheet Download
SI2177-A30-GM.pdf
Availability of SI2177-A30-GM
QUANTITY
SI2177-A30-GM Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2177-A30-GM
Internal Part NumberEIS-SI2177-A30-GM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPB-1412293 29/Dec/2014
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTray
TypeTuner
ApplicationsTV
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-QFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2177-A30-GM
Related LinksSI2177, SI2177-A30-GM Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2177-A30-GM Details Description
Related parts for SI2177-A30-GM
IC PWR AMP RF 28V 30W TO272-16 datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .110 datasheet.pdf
KEYPAD PIEZO 3X4 12KEY ALUMINUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf