Vishay/Siliconix SIP21107DVP-26-E3
SIP21107DVP-26-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIP21107DVP-26-E3
Brief Description
IC REG LDO 2.6V 0.15A TSC75-6
Datasheet Download
SIP21107DVP-26-E3.pdf
Availability of SIP21107DVP-26-E3
QUANTITY
SIP21107DVP-26-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP21107DVP-26-E3
Internal Part NumberEIS-SIP21107DVP-26-E3
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.6V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)170mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP21107DVP-26-E3
Related LinksSIP21107, SIP21107DVP-26-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIP21107DVP-26-E3 Details Description
Related parts for SIP21107DVP-26-E3
IC RESET CMOS 3.8V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 440POS 0.5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 62.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 28 9WLCSP datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf