Vishay/Siliconix SISA10DN-T1-GE3
SISA10DN-T1-GE3 picture photo
Mfg. Part Number
SISA10DN-T1-GE3
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 30A 1212-8
Datasheet Download
SISA10DN-T1-GE3.pdf
Availability of SISA10DN-T1-GE3
QUANTITY
SISA10DN-T1-GE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SISA10DN-T1-GE3
Internal Part NumberEIS-SISA10DN-T1-GE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules30 V TrenchFET Gen IV MOSFET and PowerPAIR
PCN Assembly/OriginMultiple Fabracation Changes09/Jul/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchFET®
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C30A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.7 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs51nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2425pF @ 15V
Power - Max39W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CasePowerPAK® 1212-8
Supplier Device PackagePowerPAK® 1212-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SISA10DN-T1-GE3
Related LinksSISA10D, SISA10DN-T1-GE3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SISA10DN-T1-GE3 Details Description
Related parts for SISA10DN-T1-GE3
IC REG BUCK 5V 1.5A 16SSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE GREEN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.6V SOT23-3 datasheet.pdf
MODULE FOR IDT CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 SKT datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf