SiTIME SIT1533AC-H5-D14-32.768D
SIT1533AC-H5-D14-32.768D picture photo
Mfg. Part Number
SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SIT1533AC-H5-D14-32.768D.pdf
Availability of SIT1533AC-H5-D14-32.768D
QUANTITY
SIT1533AC-H5-D14-32.768D Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Internal Part NumberEIS-SIT1533AC-H5-D14-32.768D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT1533
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability+75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Related LinksSIT1533AC-H5, SIT1533AC-H5-D14-32.768D Datasheet, SiTIME Distributor
SIT1533AC-H5-D14-32.768D Details Description
Related parts for SIT1533AC-H5-D14-32.768D
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE GBC CERAMIC 32V CARD 16A datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 400V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf