Johanson Technology Inc. L-14W2N2SV4E
L-14W2N2SV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W2N2SV4E
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 700MA 80 MOHM
Datasheet Download
L-14W2N2SV4E.pdf
Availability of L-14W2N2SV4E
QUANTITY
L-14W2N2SV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W2N2SV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W2N2SV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - CoreCeramic
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W2N2SV4E
Related LinksL-14W2, L-14W2N2SV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W2N2SV4E Details Description
Related parts for L-14W2N2SV4E
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC26H/AE26G/X datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 78POS GOLD SMD datasheet.pdf
32-INPUT MODULE FOR OMRON datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf