SiTIME SIT1602ACF2-33E
SIT1602ACF2-33E picture photo
Mfg. Part Number
SIT1602ACF2-33E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT1602ACF2-33E.pdf
Availability of SIT1602ACF2-33E
QUANTITY
SIT1602ACF2-33E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT1602ACF2-33E
Internal Part NumberEIS-SIT1602ACF2-33E
Available Frequency Range3.75MHz ~ 77.76MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT1602ACF2-33E
Related LinksSIT1602, SIT1602ACF2-33E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT1602ACF2-33E Details Description
Related parts for SIT1602ACF2-33E
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
BOARD EVAL ADF7020-2 ADJ FREQ datasheet.pdf
KIT EVAL DS99R421 CONV TO LVDS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.3UH 1.4A 86 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DEVICE MARKER ESG 9/17 MS datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10VC DFN datasheet.pdf
DSUB 25 F SOD R FLOA TIN G Z datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf