CTS Electronic Components CB3LV-3C-1M8432
CB3LV-3C-1M8432 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-1M8432
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-1M8432.pdf
Availability of CB3LV-3C-1M8432
QUANTITY
CB3LV-3C-1M8432 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-1M8432
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-1M8432
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-1M8432
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3C-1M8432 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-1M8432 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-1M8432
RES SMD 0.022 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W T18 datasheet.pdf