SiTIME SIT3807AC-D-25SB
SIT3807AC-D-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-D-25SB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-D-25SB.pdf
Availability of SIT3807AC-D-25SB
QUANTITY
SIT3807AC-D-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-D-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-D-25SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-D-25SB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-D-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-D-25SB Details Description
Related parts for SIT3807AC-D-25SB
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf