SiTIME SIT3807AC-G-25NB
SIT3807AC-G-25NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-G-25NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3807AC-G-25NB.pdf
Availability of SIT3807AC-G-25NB
QUANTITY
SIT3807AC-G-25NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-G-25NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-G-25NB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-G-25NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-G-25NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-G-25NB Details Description
Related parts for SIT3807AC-G-25NB
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC PS SEQUENCER/MON 8CH 32QFN datasheet.pdf
IC PROG DUAL CODEC/SLCC 64-QFN datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 8.38MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
76 POS MIXED HEADER COD A datasheet.pdf