SiTIME SIT3807AC-G-33EB
SIT3807AC-G-33EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-G-33EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3807AC-G-33EB.pdf
Availability of SIT3807AC-G-33EB
QUANTITY
SIT3807AC-G-33EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-G-33EB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-G-33EB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-G-33EB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-G-33EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-G-33EB Details Description
Related parts for SIT3807AC-G-33EB
CABLE FLAT FLEX 5" .50MM 30 POS datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN STACKER 12POS 0.100" T/H datasheet.pdf