SiTIME SIT3807AI-C-28NH
SIT3807AI-C-28NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-28NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-28NH.pdf
Availability of SIT3807AI-C-28NH
QUANTITY
SIT3807AI-C-28NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-28NH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-28NH
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-28NH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-28NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-28NH Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-28NH
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 6V datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 200W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SLA 13/90B 3.2SN OG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf