SiTIME SIT3807AI-G-18NB
SIT3807AI-G-18NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-G-18NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT3807AI-G-18NB.pdf
Availability of SIT3807AI-G-18NB
QUANTITY
SIT3807AI-G-18NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-G-18NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-G-18NB
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-G-18NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-G-18NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-G-18NB Details Description
Related parts for SIT3807AI-G-18NB
VARISTOR 8V 15A 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2.2MM 7POS R/A datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM PRESS datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-15 PSI datasheet.pdf
RES 67.5 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 6.5W 5% AXIAL datasheet.pdf