SiTIME SIT3808AI-C-18NZ
SIT3808AI-C-18NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-18NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-18NZ.pdf
Availability of SIT3808AI-C-18NZ
QUANTITY
SIT3808AI-C-18NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-18NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-18NZ
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-18NZ
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-18NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-18NZ Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-18NZ
PHOTOINTERRUPTER SLOT 5.0MM PCB datasheet.pdf
SWITCH SIGNAL IND RND GREEN datasheet.pdf
CONTACT SOCKET COAX SIZE 12 datasheet.pdf
KIT HDMI 1.4 ESD & OC PROTECTION datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD RRIO 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf