SiTIME SIT3808AI-C-25NB
SIT3808AI-C-25NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25NB.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25NB
QUANTITY
SIT3808AI-C-25NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25NB
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25NB
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25NB
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25NB Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25NB
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 35POS datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf