SiTIME SIT3808AI-C-25NX
SIT3808AI-C-25NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25NX
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25NX.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25NX
QUANTITY
SIT3808AI-C-25NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25NX
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25NX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25NX
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25NX Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25NX
RECT BRIDGE 800V 55A MTK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
11X 5P FEDERLEI 2,5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
ISO CARD SECURE MEMORY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.25W DO214AC datasheet.pdf