SiTIME SIT3808AI-C-33NE
SIT3808AI-C-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-33NE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-33NE.pdf
Availability of SIT3808AI-C-33NE
QUANTITY
SIT3808AI-C-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-33NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-33NE
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-33NE Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-33NE
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC SYNC BUCK NEXFET 22SON datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 5800UF 300V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 18GHZ datasheet.pdf