SiTIME SIT3808AI-D-18EZ
SIT3808AI-D-18EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-18EZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-18EZ.pdf
Availability of SIT3808AI-D-18EZ
QUANTITY
SIT3808AI-D-18EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-18EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-18EZ
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-D-18EZ
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-D-18EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-D-18EZ Details Description
Related parts for SIT3808AI-D-18EZ
CONN TAB 14-16AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 56.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN UHF PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
12POS,AMP MCP1.5K,REC HSG,ASSY,C datasheet.pdf