SiTIME SIT3809AC-C-25NM
SIT3809AC-C-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25NM.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25NM
QUANTITY
SIT3809AC-C-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25NM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25NM
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 2POS W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf